Kategórie

MAVE 2-NIVO snímač hladiny vodivostný

Snímač MAVE 2 NIVO meria a reguluje hladinu vody v kotloch. Náhrada snímača hladiny NIVOCONTROL.Snímače MAVE 2 NIVO sa predávajú ako súprava vrátane snímacej sondy s prírubou DN80 alebo DN100 a príslušenstvom.

Viac detailov

E-mail E-mail: slecka@mahrlo.sk
Telefón Mobil:(Orange) 0908 170 313


Späť

Technická dokumentácia

 

Snímače hladiny MAVE 2 NIVO sa vyrábajú v prevedení pre vonkajšiu montáž, alebo pre montáž do rozvádzača na DIN lištu 35 mm (označenie DIN). Snímače MAVE 2 NIVO sa predávajú ako súprava vrátane snímacej sondy s prírubou DN80 alebo DN100 a príslušenstvom.

Podľa spôsobu použitia a prevedenia sú v našej ponuke zaradené tieto snímače hladiny:

- snímače hladiny s vodivostnými sondami MAVE 2, MAVE 2NIVO

- snímače hladiny pre ochranu čerpadiel MAVE 2HH

- snímač hladiny SH1 resp. SH2

- vodivostné sondy CNP-18

Základné technické údaje :
Napájacie napätie:     230V AC
Spotreba:                  5VA
Výstup:                     prepínací kontakt relé
Zaťaženie kontaktov: 250V/5A
Signalizácia:              LED diódami
Napätie na sonde:     12V AC/0,8mA
Rozmery:                  130 x 110 x 60mm
Krytie:                      IP56
Rozmery (DIN):        70 x 60 x 60mm
Krytie:                     IP20

Snímanie a regulácia hladiny vody v kotloch ako náhrada snímača hladiny NIVOCONTROL. Snímač pracuje na princípe spínania výkonového relé v závislosti na prítomnosti hladiny na sonde. Sondy sú vyrobené z nerezových elektród, ktoré sú izolovane upevnené v telese príruby. Príruba so sondami sa namontuje na miesto stávajúcej príruby. Zo stávajúceho zariadenia použijeme iba tlakovú komoru. Kvapalina vytvorí pri dotyku so sondou vodivé spojenie so spoločnou elektródou. Tento stav je vyhodnotený elektronikou snímača, na jeho kontaktoch dostaneme informáciu o prítomnosti kvapaliny na snímacej sonde. Zopnutie je indikované príslušnou LED diódou. Pre snímanie MINIMÁLNEJ HLADINY a MINIMÁLNEJ HAVARIJNEJ HLADINY sa použije typ MAVE-2-NIVO A. Pre snímanie MAXIMÁLNEJ HLADINY a DOPLŇOVANIA HLADINY sa použije typ MAVE-2-NIVO B. Snímače sa prepoja so sondami v prírube dvoma silikónovými káblami (snímač A trojžilový kábel, snímač B štvoržilový kábel) - súčasť dodávky podľa schémy.