Kategórie

NZ23 napájací zdroj pre detektory plynu

Napájaci zdroj NZ23 (nový typ NZ34 a NZ34-DIN)slúži na napájanie detektorov plynu. Zdroj NZ23 umožňuje tiež spracovať výstupný signál detektora pomocou relé, ktoré sú obsiahnuté na doske elektroniky zdroja a zaisťujú výkonové bezpotenciálové oddelenie výstupu detektorov.

Viac detailov

E-mail E-mail: slecka@mahrlo.sk
Telefón Mobil:(Orange) 0908 170 313


Späť

Technická dokumentácia

 

Napájaci zdroj NZ23 (nový typ NZ34 a NZ34-DIN) slúži na napájanie jedného alebo viac kusov detektorov plynu. Zdroj NZ23 umožňuje tiež spracovať výstupný signál detektora pomocou relé, ktoré sú obsiahnuté na doske elektroniky zdroja a zaisťujú výkonové bezpotenciálové oddelenie výstupu detektorov.

Napájacie napätie :    230V AC/50Hz
Príkon:     max. 16VA
Istenie :    tavná poistka T80mA
Výstupné napätie     :12V DC/0,8A
Výstupné relé :    2x prepínací kontakt 230V/8A
Nastavenie oneskorenia sig. z detektorov :    5, 15, 25sec
Nastavenie oneskorenia po zapnutí :    0, 30sec
Indikácia prostredníctvom LED     zapnuté: zelená
I.stupeň: žltá + výstup pre sirénu s prerušovaným tónom
II.stupeň: červená + výstup s neprerušovaným tónom pre obidva výstupy
Krytie     NZ23: IP42
NZ23-DIN: IP20
Prostredie :    AB5 normálne

Pri oboch relé (prvý stupeň) je možné zvoliť kľudový stav t.j. či je kotva relé v kľude pritiahnutá alebo nie. Relé I.stupňa je ovládané zo samostatného vstupu, pri relé II. stupňa sú k dispozícii dva nezávislé vstupy.
V zdroji je možné užívateľom zvoliť oneskorené spracovanie signálu z detektora. Oneskorená aktivácia relé po zapnutí sa využíva pre odstránenie „studeného štartu“ u detektorov. Voliteľné oneskorenie odozvy relé v priebehu sa využíva aj pre odstránenie náhodného zopnutia detektora po krátkodobom úniku spalín do kotolne a pod.
Zdroj umožňuje nastaviť pamäť pre relé II.stupňa. Detektory nemusia mať vlastnú pamäťovú funkciu. Zablokovanie relé v II.stupni zaistí elektronika napájacieho zdroja. Deblokáciu pamäti je možné previesť externým tlačidlom. Na zdroj je možné pripojiť až 5 ks detektorov GA alebo GC, poprípade až 12 ks detektorov GI3x alebo GIC40(T). Zdroj NZ23 je realizovaný v plastovej škatuli s priehľadným krytom. Káble sa privádzajú gumovými priechodkami s priemerom 20mm. Variant zdroja NZ23-DIN nemá plastovú škatuľu. Pomocou vlastného plastového držiaku sa montuje na DIN lištu do rozvádzača.